image-bezpecny-prechod

Pilotní projekt Bezpečný přechod před vybranou školní bodovou v Praze 5 bude kombinovat hned několik smart technologií s cílem zvýšit bezpečnost a informovanost o aktuální dopravní situaci.

„Projekt Bezpečný přechod reaguje na poptávku obyvatel i návštěvníků po vyšší bezpečnosti, volně přístupném internetovém připojení a lepší informovanosti ohledně aktuálního stavu dopravy, parkování i životního prostředí. Takový přechod kombinuje LED návěstidla ve vozovce reagující na chodce a chytré lampy, které kromě oboustranného LED osvětlení poskytují i další funkce, například připojení k internetu. Dalším podstatným bezpečnostním prvkem je instalace kamerového systému, který je schopen sledovat a vyhodnocovat dopravu a její intenzitu a zároveň vytváří záznam z dění v dané lokalitě,“ vysvětluje přínos projektů vedoucí oddělení EU fondů Prahy 5 Jan Vyskočil.

 

Funkce

·       Instalace LED návěstidel, chytrých lamp a kamerového systému do blízkosti vybraného přechodu pro chodce

 

Přínos

·       Zvýšení bezpečnosti

·       Informovanost o aktuální dopravní situaci

·       Monitoring a zaznamenání dění v dané lokalitě

·       Wi-Fi připojení

 

Projekt

Díky LED návěstidlu ve vozovce navázaného na detektor budou přijíždějící vozidla upozorněna na přítomnost chodce. Instalace chytrých lamp zajistí nejen dostatečné osvětlení přechodu, ale i připojení k Wi-Fi, monitoring kvality ovzduší a poskytne informace o aktuální dopravní situaci a kamerový systém zajistí vyhodnocování dopravní situace a sledování dění v dané lokalitě.

Stav projektu

Projekt dokončen

Městská část Praha 5

Máte nápad jak zlepšit Prahu?