S dopravní mobilní aplikací PID Lítačka budete cestovat ještě jednodušeji

17. 12. 2018
image-s-dopravni-mobilni-aplikaci-pid-litacka-budete-cestovat-jeste-jednoduseji

Všem uživatelům aplikace PID Lítačka, která umožňuje pohodlně cestovat po Praze a Středočeském kraji, je od minulého pátku k dispozici nová aktualizace, která přináší řadu úprav a praktických vylepšení. Díky dopravní aplikaci PID Lítačka tak mají cestující všechny potřebné informace o cestování v hlavním městě a Středočeském kraji pohodlně na obrazovce mobilního telefonu.

Aplikace PID Lítačka, která byla v ostré verzi spuštěna 1. září tohoto roku, je součástí stejnojmenného regionálního dopravního systému, který od konce srpna letošního roku integroval a digitalizoval odbavování v Praze a Středočeském kraji. Nově je v aplikaci cestujícím přidána možnost aktivovat zakoupenou jízdenku v určitý čas, a to až 24 hodin předem, či nastavení upozornění blížícího se konce platnosti jízdenky, nebo zobrazení parkovacích zón na mapě hlavního města a možnost zaplacení za parkování.   

„Cílem mobilní aplikace PID Lítačka je zjednodušit a zefektivnit cestování v Praze a Středočeském kraji. Chceme, aby cestující měli co největší výběr nosičů, na které si mohou časové kupóny nahrávat. V příštím roce bude nově možné si kupovat prostřednictvím aplikace PID Lítačka i dlouhodobé časové kupóny a prokazovat se aplikací při odbavení,“ uvedl k mobilní aplikaci PID Lítačka primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. 

Aplikaci PID Lítačka si stáhlo více než 200 000 uživatelů a pravidelně ji využívá přes 75 000 uživatelů pro cesty po hlavním městě a Středočeském kraji. Obrovským přínosem této dopravní aplikace je vyhledání spojení a okamžitý nákup nejlevnějšího jízdného odpovídajícího zvolené cestě, nákup až 10 lístků najednou s možností jejich aktivace dle potřeby, či přeposílání jízdenek třetím osobám. Mobilní aplikace poprvé nabídla Středočechům možnost zakoupit si elektronické jízdné prostřednictvím mobilní aplikace.  

Nová aktualizace aplikace, která je dostupná od minulého pátku, zohledňuje připomínky a náměty cestujících, které provozovateli aplikace průběžně zasílali. Nově tak nabízí možnost zobrazit přesnou polohu všech vstupů do stanic metra na mapě zastávek včetně bezbariérových vstupů, doporučování již zakoupené jízdenky k vyhledanému spojení, pokud uživatel již takovou má, doporučování posledních příjemců pro přenos či možnost vyhledávání dopravního plánu. Mimoto došlo k úpravě chování funkce „Moje poloha“, kdy je nyní možné přesněji určit polohu nejbližší zastávky, či k sjednocení příměstských jízdenek pro kategorii „Dítě“ a „Senior“ do společné kategorie „Zvýhodněná“. 

„Velká část změn provedených v aplikaci PID Lítačka vzešla přímo ze strany jejích uživatelů. Myslím, že to je velice dobrý příklad zpětné vazby mezi uživateli a provozovatelem mobilní aplikace. Naším cílem je, aby do budoucna všechny funkcionality e-shopu pid.litacka.cz byly začleněny i do mobilní aplikace PID Lítačka a naše aplikace se tak stala plnohodnotným identifikátorem,“ dodal k aktualizaci aplikace PID Lítačka Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a. s., která má vývoj a správu aplikace na starosti.    

Mobilní aplikaci PID Lítačka si cestující mohou stáhnou zdarma na App Store a Google Play. Veškeré důležité informace o aplikaci jsou rovněž dostupné na stránkách https://app.pidlitacka.cz