Projekt „Komplexní energetický ekosystém v Praze“ se utká o divokou kartu v soutěži E.ON Energy Globe. O postupu do finále rozhoduje veřejnost

25. 5. 2022
image-projekt-komplexni-energeticky-ekosystem-v-praze-se-utka-o-divokou-kartu-v-soutezi-e-on-energy-globe-o-postupu-do-finale-rozhoduje-verejnost

Porotci soutěže E.ON Energy Globe nominovali do souboje o divokou kartu projekt Smart Prague „Komplexní energetický ekosystém v Praze“, a to v kategorii energetické úspory. O tom, jestli se projekt Smart Prague dostane mezi finalisty soutěže, rozhodnou hlasy veřejnosti. Hlasovat pro divokou kartu je možné až do 30. června 2022.

 

Projekt „Komplexní energetický ekosystém v Praze“ se zabývá využitím dat a automatických analytických nástrojů pro kompetentní rozhodování o úsporách energií. Ve vybraných budovách ve vlastnictví města byly umístěny desítky čidel pro měření vnitřního prostředí. To spolu s daty sesbíranými z měřičů spotřeby energií a vody umožnilo sestavit unikátní online databázi, která se tak stala nezbytnou součástí energetického ekosystému. V ní jsou uloženy detailní informace o objektech a jejich spotřebách energie a vody. Nad databází pak vznikl analytický nástroj, který je schopen automaticky hodnotit budovy z hlediska vhodných úsporných opatření. Díky tomu se odkryl prostor k dalším energetickým úsporám a systém už pomohl snížit emise CO2 některých městských budov o zhruba 19 %, úspora energií se pohybuje okolo 13 %.

 

Vítěz divoké karty postoupí přímo do velkého finále a doplní pětici projektů vybraných odbornou porotou. Hlasování je k dispozici na stránkách soutěže: www.eon.cz/energy-globe/#hlasovani. A pozor, za hlasování čeká na vylosovaného šťastlivce odměna.

 

Jak hlasovat? Je to snadné a rychlé:

  1. stačí otevřít stránku projektu: www.eon.cz/energy-globe/komplexni-energeticky-ekosystem-v-praze/,
  2. dole kliknout na tlačítko „Hlasovat“,
  3. vyplnit hlasovací formulář,
  4. kliknout na tlačítko „Odeslat hlas“ a
  5. následně svůj hlas potvrdit kliknutím na odkaz, který přijde do e-mailu zadaného v hlasovacím formuláři (jedině tak bude hlas platný).