Na přepážkách ve Škodově paláci si zařídíte kartu Lítačka rychleji

30. 9. 2019
image-na-prepazkach-ve-skodove-palaci-si-zaridite-kartu-litacka-rychleji

Praha 30. září 2019 – Regionální dopravní systém PID Lítačka, který propojil odbavování ve veřejné dopravě v Praze a Středočeském kraji, vstupuje do druhého roku provozu. Díky novému systému mají cestující nejen na výběr, na jaký nosič si dlouhodobé časové kupóny nahrají, ale také se výrazně snížily čekací doby ve Škodově paláci. 

 

Na konci letošního srpna je tomu právě rok, kdy hlavní město a Středočeský kraj usnadnily všem cestujícím odbavování při cestách veřejnou dopravou. Cílem regionálního dopravního systému PID Lítačka, který je největším dopravně-odbavovacím systémem v České republice s přímým dosahem na tři miliony obyvatel, byla digitalizace a propojení odbavovacích systémů a liberalizace nosičů dlouhodobých kupónů. Cestující mají již rok možnost rozhodnout se, zda si své dlouhodobé časové kupóny nahrají na bezkontaktní bankovní karty Visa či Mastercard, na In-Kartu ČD nebo na dopravní kartu Lítačka. Během podzimu letošního roku bude spuštěna rovněž možnost nahrát si kupón do mobilní aplikace PID Lítačka a prokazovat se při přepravní kontrole pouze prostřednictvím obrazovky mobilního telefonu. V současné době již probíhá nahrávání nové aktualizace, která umožní cestovat pouze s mobilní aplikací PID Lítačka, do všech odbavovacích zařízení v regionálním dopravním systému PID Lítačka. Kromě těchto novinek se rovněž díky novým úpravám systému výrazně zkrátily čekací doby na přepážkách ve Škodově paláci.

„Snažili jsme se poučit se z loňského roku, kdy po spuštění nového systému na konci srpna naši zákazníci ve Škodově paláci museli čekat delší dobu, než byli obslouženi. Čekací doby ve srovnání se zářím 2018 byly zkráceny o 70 % a průměrná čekací doba dosahovala v letošním září maximálně 30 minut,“ dodává Michal Fišer generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, která má provoz a vývoj regionálního dopravního systému PID Lítačka na starosti. 

Výraznou změnou, která ke snížení čekacích dob přispěla, je možnost zařídit dítěti do 15 let dopravní kartu Lítačka prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz bez povinnosti návštěvy přepážek ve Škodově paláci. Tuto novinku spustila společnost Operátor ICT, a. s., na začátku srpna letošního roku. Díky tomu je možné kompletně zařídit a spravovat jízdné on-line z pohodí domova a nemuset fyzicky navštívit přepážky ve Škodově paláci. 

„Do budoucna chceme dále ve zkvalitňování služeb a zvyšování komfortu pro naše zákazníky pokračovat. Během letošního podzimu bude možné do mobilní aplikace PID Lítačka nahrát dlouhodobé časové kupóny a prokazovat se pohodlně jen mobilem,“ doplňuje Michal Fišer. 

Pro zákazníky, kteří preferují návštěvu kontaktního místa Lítačky ve Škodově paláci, jsme na internetových stránkách pid.litacka.cz  připravili záložku „Škodův palác – aktuální fronta“, kde velice přehledně zjistí, jaké jsou aktuální čekací doby.