Mobilní aplikace PID Lítačka oceněna v soutěži IT projekt roku

28. 3. 2019
image-mobilni-aplikace-pid-litacka-ocenena-v-soutezi-it-projekt-roku

Dopravní mobilní aplikace PID Lítačka se umístila mezi finalisty 16. ročníku soutěže IT projekt roku 2018, kterou organizovala Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO). Aplikace PID Lítačka rovněž získala speciální cenu Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, která je oceněním vysokých bezpečnostních standardů aplikace. 

Předávání cen soutěže IT projekt roku, kterou již po šestnácté organizuje Česká asociace manažerů informačních technologií, se uskutečnilo ve čtvrtek 21. března 2019 v prostorách Autoklubu ČR. Mobilní aplikace PID Lítačka, kterou spravuje a provozuje pražská městská společnost Operátor ICT, a.s. je součástí regionálního dopravního systému PID Lítačka, který propojuje odbavování v Praze a Středočeském kraji. Díky aplikaci PID Lítačka si mohou cestující kupovat krátkodobé časové kupóny, přeposílat je dalším uživatelům, sledovat mimořádnosti v dopravě či dokonce najít volné parkovací místo a prostřednictvím aplikace za parkovné zaplatit. 

„Je pro nás ctí, že odborníci v oblasti informačních technologií a specialisté na informační bezpečnost ocenili naši aplikaci PID Lítačka. Snažili jsme se, aby aplikace byla co nejvíce uživatelsky přívětivá a byly nastaveny maximální bezpečnostní standardy. Aplikaci navíc neustále rozvíjíme, v letošním roce bude možné nakupovat i dlouhodobé časové kupóny a aplikaci používat jako identifikátor. V rámci rozvoje tak směřujeme k aplikaci poskytující kompletní službu městské mobility,“ dodává Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, která má v Praze na starosti testování a zavádění inteligentních technologií a řešení.

Záštitu nad soutěží převzal vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Dodavatelem mobilní aplikace je společnost Chaps s.r.o.