Zlepšovat život v Praze pomocí inovací chce téměř padesátka týmů. Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze

28. 3. 2024
image-zlepsovat-zivot-v-praze-pomoci-inovaci-chce-temer-padesatka-tymu-nakopni-prahu-2024-postupuje-do-dalsi-faze

“Jsem nesmírně rád, že se nám do 5. ročníku inovačního maratonu podařilo v takové míře zapojit veřejnost. Mezi téměř padesátkou týmů evidujeme rozmanité inovativní nápady pro Prahu, které přišly od soutěžících napříč generacemi. Oceňuji aktivní přístup všech týmů, které svůj nápad poslaly a chtějí tak přispět k rozvoji našeho města,” hodnotí po ukončení registrací do dalšího ročníku Nakopni Prahu radní pro ICT, Smart City, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur. 

Projektové nápady, se kterými se týmy hlásily, spadají do jedné z pěti výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce jsme pro Nakopni Prahu definovali pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a město pro lidi. 

“Inovace a inovativní myšlení jsou oblasti, kterým se v OICT každodenně věnujeme. Zapojení veřejnosti vnímám jako klíčový předpoklad k tomu, aby se inovace staly běžnou součástí života Pražanů. Více jak čtyřměsíční účastí v Nakopni Prahu navíc týmy lépe poznají, jak funguje město a jaké jsou konkrétní příležitosti a výzvy zavádění nových projektů na úrovni Prahy,” dodává Benedikt Kotmel, generální ředitel městské společnosti OICT, která společně s Prahou inovační maraton Nakopni Prahu organizuje.   

Po úvodní akci 21. března 2024 týmy čekají odborné přednášky, workshopy a individualizovaný mentoring, to vše s účelem dostat se od nápadu k jeho realizaci. Odborná porota během jara vybere deset nejlepších týmů, které následně postoupí do finále Nakopni Prahu. To proběhne 19. června 2024. Tři nejlepší z nich poté získají finanční odměnu na další rozvoj projektu a zároveň získají odbornou projektovou podporu od celého města. 

 Více informací o #NakopniPrahu2024 najdete na stránkách nakopniprahu.cz či sociálních sítích tohoto Pražského inovačního maratonu.