Zástupci společnosti OICT prezentovali na konferenci o veřejné dopravě očekávané novinky v PID Lítačce

8. 12. 2023
image-zastupci-spolecnosti-oict-prezentovali-na-konferenci-o-verejne-doprave-ocekavane-novinky-v-pid-litacce

Společnost OICT na konferenci Veřejná doprava ,,ON-LINE” 2023 představila budoucnost aplikace PID Lítačka. Akci zaměřenou na nejnovější trendy v odbavovacích a informačních systémech pro veřejnou dopravu organizovalo Sdružení pro dopravní telematiku. Odborná veřejnost se v areálu PVA Expo Praha setkala 21. listopadu 2023.  

Aplikaci PID Lítačka čeká hlavní změna hned začátkem nového roku. V lednu 2024 OICT do PID Lítačky plánuje implementovat takzvaný intermodální plánovač tras. Jedná se o revoluční krok pro Prahu v oblasti Mobility as a Service (MaaS). Nová funkce totiž uživatelům umožní kombinovat v rámci jedné cesty různé druhy dopravních módů - od spojů věřené dopravy, přes vlastní i sdílená kola, až po car sharing. Díky tomu by měla být doprava v hlavním městě efektivnější, koordinovanější a přehlednější než kdy dříve.  

Zástupci společnosti OICT mluvili nejen o budoucí verzi PID Lítačky, ale také o zapojení důležitých partnerů do tohoto projektu. Zároveň představili výzvy, kterým v rámci implementace intermodálního plánovače tras čelili. Společnost OICT prezentovala také průběžné cíle, které této městské organizaci umožnily dosáhnout tak významného milníku v rámci online služeb pro veřejnou dopravu.