Zástupci pražských organizací se potkali na 28. setkání Pracovní skupiny Smart Prague

31. 10. 2023
image-zastupci-prazskych-organizaci-se-potkali-na-28-setkani-pracovni-skupiny-smart-prague

Společnost OICT zorganizovala 28. jednání Pracovní skupiny Smart Prague. Hlavním cílem aktivity je propojit zástupce města, univerzit a městských společností, aby sledovali novinky a diskutovali o pokrocích v oblasti chytrých řešení pro hlavní město. Na pravidelných čtvrtletních schůzkách se členové skupiny potkávají už od roku 2017. Tentokrát se sešli v prostorách letenské kavárny Café Lajka – a to ve středu 18. října 2023.

Pracovní skupina je klíčovou platformou, která umožnuje navázat spolupráci a koordinaci aktivit napříč pražskými organizacemi. Novinky prezentovalo oddělení Smart City společnosti OICT a také Mezinárodních projektů, které shrnulo aktuální výzvy, do kterých se městské společnosti mohou zapojit. Na jednání už tradičně v rámci Tour de Table zazněly i aktuality od přítomných zástupců městských organizací a odborů Magistrátu hlavního města Prahy.

Členové skupiny tentokrát debatovali nejen o novinkách v oblasti Smart City a inovací, ale také o datech a dalším směřování datové platformy Golemio. Prezentaci o pražských datech, jejich budoucnosti a smysluplném využití si připravil šéf Golemia Benedikt Kotmel (OICT). Jedním z témat 28. jednání bylo i využití umělé inteligence, její možná implementace na úřady a pozvánka na Dny AI od organizace prg.ai.

Pracovní skupina Smart Prague se znovu sejde na přelomu roku.