Uspořádali jsme již 26. jednání Pracovní skupiny Smart Prague

28. 3. 2023
image-usporadali-jsme-jiz-26-jednani-pracovni-skupiny-smart-prague

Setkání Pracovní skupiny Smart Prague se uskutečnilo ve středu 22. března 2023 v prostorách Kavárny Na Boršově. A to za účasti týmů OICT Smart Prague, datové platformy Golemio a oddělení mezinárodní spolupráce a projektů a také zástupců z řad pražských městských společností a Magistrátu hl. města Prahy, aby si během networkingu vyměnili zkušenosti, které během posledního čtvrtletí získali, a vzájemně se informovali.

Úvodní slova pronesli zástupci Magistrátu hl. m. Prahy - nový radní pro IT, Smart Cities, vědu, výzkum a inovace, pan RNDr. Daniel Mazur, PhD., a pan David Procházka, předseda výboru pro IT, Smart Cities a eGovernment ZHMP. Dále pak hosty uvítal Petr Suška, ředitel úseku Smart City a inovací OICT.

Zástupci týmu OICT Smart Prague představili novinky v projektech Smart Prague, ohlásili zahájení příprav na další ročence Smart Prague Index a informovali o dosavadním průběhu letošního ročníku Pražského inovačního maratonu - Nakopni Prahu 2023. Dále v rámci mezinárodních projektů prezentovali aktuální výzvy, do kterých by se městské společnosti mohly zapojit. Tým datové platformy OICT Golemio seznámil pracovní skupinu s novinkami z oblasti datové analýzy. Zástupci městských organizací a magistrátu, kteří se projektům s prvky Smart City dlouhodobě věnují, poskytli přehled o aktuálních tématech z jejich oblastí. Zajímavá diskuse též vznikla o stále populárnějším Chatu GPT a využití umělé inteligence.

Všem členům Pracovní skupiny Smart Prague děkujeme za účast a budeme se těšit na nadcházející setkání, které se uskuteční v červnu 2023.