Smart Prague Index má zbrusu novou záložku

26. 7. 2021
image-smart-prague-index-ma-zbrusu-novou-zalozku

Na našem webu Smart Prague jsme zásadně aktualizovali a rozšířili prezentaci Smart Prague Indexu. Nová podoba webu teď přehledně ukazuje pokrok Prahy na poli inovací, navíc už jsou zde také dostupná data za rok 2020. 

Smart Prague Index mapuje pražské inovace již od roku 2017, pomocí této ročenky vyhodnocujeme a analyzujeme vývoj Prahy a můžeme sledovat nejrůznější trendy. Slouží nám také jako nástroj pro sledování úspěšnosti implementace všech projektů Smart Prague, i jako zdroj informací pro plánování a výběr dalších vhodných projektů k realizaci. 

Chceme veřejnosti nabídnout informace o pokroku Prahy v přehlednější podobě, na stránce tak naleznete řadu názorných grafů. Pomocí Smart Prague Indexu sledujeme vývoj různých indikátorů v šesti oblastech, jde o: mobilitu budoucnosti, bezodpadové město, chytré budovy a energie, atraktivní turismus, lidi a městské prostředí a datovou oblast. 

Na stránkách tak můžete sledovat například vývoj počtu elektromobilů, dostupnost dobíjecích stanic, produkci komunálního, tříděného a bio odpadu na obyvatele či spotřebu energií v budovách ve vlastnictví hlavního města.