Smart Prague Hack Fest 2018 startuje už 8. června!

17. 5. 2018
image-smart-prague-hack-fest-2018-startuje-uz-8-cervna

Máte rádi výzvy? Víte, co byste v Praze chtěli zlepšit a baví vás programování? Potom jste ti praví, kteří by se měli zúčastnit historicky prvního hackathonu pořádaného hlavním městem Prahou. Smart Prague Hack Fest 2018 se uskuteční ve dnech 8.–9. června v rámci akce Legendy na Výstavišti Praha.

„Hackathony jsou skvělou příležitostí, jak do diskuse o inovacích v Praze vtáhnout mladou generaci. Proto jsme se rozhodli uspořádat vlastní metropolitní hackathon. Mladým talentům poskytneme pražská data z různých oblastí a uvidíme, s jakými nápady přijdou. Navíc Jsem moc ráda, že na přípravách akce se aktivně podílí Smíchovská střední průmyslová škola, která patří k top školám v ČR v přístupu k novým technologiím,“ uvedla k akci primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

O co tedy jde? Praha spolu s partnery akce poskytne zajímavá data o městě z různých zdrojů a oblastí. Na účastnících bude během čtyřiadvacetihodinového programovacího maratonu vymyslet, jak data smysluplně využít. Jaké služby v Praze pomocí těchto dat zlepšit nebo přijít s novými aplikacemi, které budou pro Pražany užitečné.

„Jsem potěšen nabídkou Operátora ICT na spolupořádání této významné události. Naším prvním úkolem bylo vyhotovení webu, jehož finální úpravy právě probíhají. Dále zajišťujeme technické partnery akce, na jejichž zařízeních budou soutěžící realizovat své bezpochyby inovativní nápady. Náš Mediální dům Preslova jako mediální partner hackathonu se bude starat o pořízení záznamu ze soutěže. Budeme se podílet i na organizačním zajištění, poskytneme rovněž moderátora,“ sdělil ředitel Smíchovské SPŠ Ing. Radko Sáblík. 

Smart Prague Hack Fest 2018 je otevřený studentům středních a vysokých škol. Soutěžit mezi sebou budou pětičlenné týmy. Na místě budou k dispozici zkušení mentoři, se kterými se bude možné o vznikajících nápadech radit.

„Tematicky jsme pojali hackathon záměrně hodně široce. Soutěžící budou pracovat s daty z různých oblastí, jako je doprava, energetika, bezpečnost, životní prostředí nebo turistika. Cílem je přijít s novými nápady, jak by Praha mohla zlepšit své služby třeba v elektromobilitě, sdílení vozidel, recyklaci odpadů, informovanosti občanů, znečištění ovzduší atd.,“ vysvětluje Benedikt Kotmel, projektový manažer Operátora ICT, který pro Prahu hackathon s dalšími partnery organizuje.

Partnery akce jsou společnosti jako O2, Mastercard, Dev:Guerilla, Asociace virtuální a rozšířené reality a Technologie hlavního města Prahy.

„Společnost Mastercard je velice otevřená všem novým myšlenkám a projektům, které budou utvářet a formovat naši společnou digitální budoucnost. Proto jsme rádi, že můžeme být partnerem této akce a být u zrodu inovativních a odvážných řešení,“ uvedla manažerka rozvoje obchodu v Mastercard Zuzana Weissová.

V roli mentorů se objeví i vývojáři partnerské firmy DEV:GUERILLA. Společnost se zabývá vývojem aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu a spolupracuje s Operátorem ICT na projektu Virtualizace Prahy. „Jsem velmi rád, že můžeme přispět zkušenostmi a radami, které jsme nasbírali nejen při práci na virtualizaci Prahy. Věřím, že hackhaton přinese svěží pohled na to, jak budeme ke Smart Prague přistupovat do budoucna, a těším se na nápady, které na hackathonu vzniknou,“ uvedl zástupce společnosti Roman Werner.

A víte, co je na Smart Prague Hack Festu nejlepší? Zajímavé nápady se bude snažit hlavní město skutečně realizovat! Pokud bude nápad a jeho řešení proveditelné, nic nestojí v cestě tomu pokusit se ho uvést v život. Nicméně je tu pro soutěžící i finanční motivace. Výherci získají 1000 eur na rozvíjení svého nápadu. Další formou odměny budou odborné stáže v městských a partnerských organizacích.

 

Neváhejte a zaregistrujte se na Smart Prague Hack Fest 2018. Veškeré podrobnosti se dozvíte na www.praguehackfest.cz