Setkání Pracovní skupiny pro Smart Prague ve znamení rozvíjejících se pražských inovativních projektů

15. 6. 2022
image-setkani-pracovni-skupiny-pro-smart-prague-ve-znameni-rozvijejicich-se-prazskych-inovativnich-projektu

Ve středu 15. června 2022 se uskutečnilo 23. setkání Pracovní skupiny pro Smart Prague. Účastníci si popovídali o novinkách v chytrých projektech městských organizací a debatovali o koncepci Smart Prague, která v metropoli vznikla před pěti lety.

 

„Tato neformální setkání jsou dobrou příležitostí k tomu, abychom si mezi sebou mohli vyměnit informace a sdílet zkušenosti. A to jak z již realizovaných projektů, které stojí na chytrých řešeních a v praxi se osvědčily, tak z těch vznikajících, které mohou inspirovat k dalším nápadům, jak využívat moderní technologie spolu se získanými daty ke zkvalitňování života v Praze. Během pěti let fungování koncepce Smart Prague se metropole může pochlubit několika desítkami projektů, které pomohly k pozitivní proměně města. Věřím, že i v dalších letech budeme pokračovat v podobně rychlém tempu a ve vzájemné spolupráci,“ uvedl ředitel úseku Smart City, inovací a projektového řízení OICT Petr Suška.

 

Pracovní skupiny Smart Prague se pravidelně účastní zástupci OICT, Magistrátu hl. m. Prahy a dalších městských společností, dále hosté z akademické sféry a neziskových organizací, se kterými zejména Praha v oblasti Smart City spolupracuje.