Rada hlavního města Prahy schválila výroční zprávu OICT a strategii společnosti do roku 2022

10. 8. 2020
image-rada-hlavniho-mesta-prahy-schvalila-vyrocni-zpravu-oict-a-strategii-spolecnosti-do-roku-2022

Na jednání Rady hlavního města Prahy 3. 8. byla schválena výroční zpráva OICT za rok 2019 a rovněž i strategie společnosti, která definuje její cíle a vize do roku 2022.

„Věříme, že si Praha zaslouží jen nejlepší technologie a postupy, proto se v OICT snažíme trvale zlepšovat a inovovat nejen naše projekty, ale i nás samotné. Neustále vyhledáváme nové nápady a jsme otevřeni neotřelým řešením. Naší vizí je vytvářet technologickou budoucnost pro lepší život v Praze. Naší misí je být spolehlivým a respektovaným partnerem v oblasti digitálních služeb a informačních technologií,“ dodal ke schválené výroční zprávě generální ředitel OICT Michal Fišer.

Zároveň Rada schválila také strategii společnosti na roky 2020-2022. Strategie byla zpracována tak, aby umožnila OICT reagovat na nové výzvy a zároveň pojmenovala a vytyčila základní strategické cíle do následujících tří let. Základní strategický dokument definoval i novou vizi společnosti, která je založena na vytváření technologické budoucnosti pro lepší život v Praze. „Pro nadcházející tři roky byly stanoveny následující strategicko-obchodní pilíře, a to mobilita jako služba, Smart Prague a inovace a v neposlední řadě IT služby. I přesto, že je strategie závazným dokumentem pro celou naši společnost, není vytesána do kamene a bude dle potřeby pravidelně aktualizována tak, abychom společně dokázali reagovat na vlivy změn vnějšího prostředí, které nejsou a ani nemůžou být plně v našich rukách,“ doplnil ke strategii společnosti Michal Fišer.

Výroční zprávu společnosti si můžete celou přečíst zde.

Strategie na léta 2020-2022 je potom dostupná pod následujícím odkazem: https://operatorict.cz/wp-content/uploads/2020/05/STRATEGIE-OICT_18.5.2020.pdf