Přijďte se dozvědět o novinkách v oblasti čisté mobility! Již příští víkend na e-SALONU

7. 11. 2018
image-prijdte-se-dozvedet-o-novinkach-v-oblasti-ciste-mobility-jiz-pristi-vikend-na-e-salonu

Pražský veletrh čisté mobility e-SALON otevře své brány 15. listopadu sérií přednášek a konferencí. Jeden z hlavních partnerů akce, městská společnost Operátor ICT, která v metropoli zavádí inovace v mnoha oblastech, včetně mobility, pořádá v průběhu zahajovacího dne tři minikonference, jejichž ústředním tématem bude rozvoj bezemisní dopravy v hlavním městě. V rámci odborných debat představíme, co již Praha v oblasti chytrých inovací podnikla, a jaké plány má město pro rozvoj elektromobility a inovativní veřejné dopravy do budoucna.

Aktuálně je v Praze registrováno zhruba tisíc elektromobilů, ale podle predikcí bude jejich počet v příštích letech strmě narůstat. Jak nejlépe by na tento vývoj měla Praha reagovat, budou experti debatovat v rámci prvního konferenčního tématu Elektromobilita v chytrých městech. V druhém diskusním panelu Bez dat to nepojede se pozornost přenese ke zpracování a využití velkých dat spojených s městskou dopravou. Řečníci představí konkrétní příklady, jak můžeme za pomocí datové analýzy dopravu ve městě efektivně plánovat nebo jak lze data využít také pro inteligentní parkovací systémy. V debatě bude rovněž představen pražský projekt Golemio, který Operátor ICT nedávno spustil právě za účelem sběru a analýzy městských dat. Třetím tématem pak bude modernizace veřejné dopravy a využití digitálních nástrojů pro větší komfort cestujících v rámci panelu Veřejná mobilita ve městech.

Všichni zájemci a zájemkyně se mohou registrovat na www.ictkonf.cz. Veřejnosti bude pak veletrh otevřen od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu a návštěvníci se v prostorách PVA EXPO Praha budou moci seznámit vedle elektrických aut využívaných městskými společnostmi také s několika příklady chytrých technologií, které jsou postupně zaváděny do pražských ulic.