Praha se zúčastnila evropského setkání EIT Urban Mobility

14. 4. 2019
image-praha-se-zucastnila-evropskeho-setkani-eit-urban-mobility

Ve dnech 11.–12.dubna se v Barceloně uskutečnilo setkání členů projektu EIT Urban Mobility (MOBiLus) Evropského inovačního a technologického institutu. Projekt pod záštitou Evropské komise se 48 partnery z 15 zemí rozvíjí inovativní a udržitelné řešení městské mobility. Praha se projektu účastnila společně se společností Škoda Auto a s ČVUT, se kterými podepsala koncem roku 2018 memorandum o vzájemné spolupráci. V Barceloně se sešlo na 120 zástupců, kteří prezentovali 130 projektových idejí a 70 projektů pro Business plán na rok 2020. 

Praha představila 4 projekty, které se uchází o finanční podporu a týkají se rozvoje dopravy v hlavním městě: Intermodal Route Planner, Urban test area for autonomous mobility, Smart Parking information system, Intermodal identification system for EV stations.

Představené projekty měly dobrou odezvu mezi účastníky a získali podporu z řad zástupců evropských měst (Hamburk, Stockholm, Amsterdam), které stejně jako Praha řeší důsledky překotně se rozvíjející individuální městské dopravy. Na příkladu Hamburku, který již disponuje 3 km cest pro testování autonomních vozů přímo v reálném provozu, bylo možné vidět, že předložené projekty naplňují stávající evropské trendy v městské dopravě.