Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

19. 6. 2018
image-praha-ma-plan-vodohospodarske-infrastruktury-pro-roky-2019-2023

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnosti, a. s. (PVS), dnes schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě jejího stavebního a provozního stavu a na základě zpracovaných koncepčních dokumentů.

„Z PVS by si měly vzít příklad i další pražské akciovky a mělo by se u ní inspirovat i samo město. Střednědobý investiční plán totiž umožňuje plánovat investice dlouhodobě s potřebným výhledem,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Požadavky na rekonstrukce navrhuje PVS, provozovatel Pražské vodovody a kanalizace nebo městské části. Další požadavky mohou vyplynout v souvislosti s koordinacemi s ostatními správci sítí, tedy Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, Dopravním podnikem hl. m. Prahy a podobně. Vzhledem k použitým materiálům a stáří pražské vodovodní a kanalizační sítě je běžné, že se přednostně řeší především havárie.

 

Zdroj: MHMP