2. místo loni získal tým Příroda v Praze s projektem soulroots, který se zaměřuje na zlepšení duševního zdraví člověka skrze trávení času v přírodě doprovázené cvičeními vedoucí k osobnímu růstu.
„Aplikace podporuje občany Prahy k pohybu a pobytu v přírodě a vybízí je ke cvičení, které podporuje duševní zdraví a osobní rozvoj. Podporu jsme využili zejména na vytvoření základní verze mobilní aplikace, ve které si uživatel může vytvořit svůj profil, doplnit ho o osobní informace a následně si v mapovém prostředí může zobrazit předem připravené cesty a konkrétní cvičení, která k nim patří,“ uvádí Adam Táborský, zakladatel Terapie mezi stromy, který spolu se svými spolupracovníky stojí za aplikací.
1) V jaké fázi byl váš projekt, když jste ho přihlašovali do Pražského inovačního maratonu?
Adam Táborský, tým Příroda v Praze: V nule. Do Nakopni Prahu jsme se přihlašovali s myšlenkou, ideou, nápadem.
2) Kde se váš projekt po 12 měsících podpory od mentorů #NakopniPrahu nachází teď?
Adam T.: V tuto chvíli můžete nalézt základní verzi mobilní aplikace Soulroots na AppStoru. Můžete si projít několik cest v okolí Prahy a vyzkoušet desítku cvičení.
3) V čem konkrétně vám spolupráce expertů pomohla, kam jste se s projektem díky tomu posunuli?
Adam T.: Spolupráce nám pomohla v posouvání projektu krůček za krůčkem do současného řešení, přičemž věříme, že zde nekončíme. Ať už se jedná o cenné rady, propojení na další odborníky, zpětnou vazbu k designu apod.
4) Proč stojí za to přihlásit se do Pražského inovačního maratonu a co byste vzkázali těm, kteří uvažují, že se zapojí do #NakopniPrahu?
Adam T.: Stojí to za to! I když třeba nedosáhnete na finanční podporu, tak získáte cenné zkušenosti, které můžete zúročit někde jinde, někdy jindy.
5) Kde vidíte svůj projekt za dva roky? Jak a v jaké konkrétní oblasti přispívá ke zlepšení života Pražanů a v metropoli?
Adam T.: Ve vaší kapse. Věříme, že se za dva roky aplikace spustí v plné parádě a že budeme pomáhat lidem v péči o jejich duševní zdraví a zdraví obecně v oblasti prevence.