Pět otázek pro tým Metacity, který vloni uspěl v soutěži #NAKOPNIPRAHU

23. 8. 2022
image-pet-otazek-pro-tym-metacity-ktery-vloni-uspel-v-soutezi-nakopniprahu

Loňský vítěz tým Metacity si získal porotu svým projektem, který si klade za cíl zjednodušit komunikaci mezi občany, developery, neziskovými organizacemi, městskými institucemi a dalšími stakeholdery podílejícími se na rozvoji a plánování města pomocí vizualizace dat.

Metacity je nástroj na vizualizaci urbanistických dat a jeho základní funkcionalitou je integrace a zobrazení 2D a 3D datových sad. Během šesti měsíců jsme do platformy Metacity vytvořili modul, který umožňuje zobrazení dopravní situace na území Prahy. Díky tomuto experimentálnímu prototypu můžeme sbírat zpětnou vazbu a reakce od jednotlivých subjektů, které pracují s dopravními datovými sadami,“ říká spoluautor vítězného projektu Jan Petýrek

 

1)      V jaké fázi byl váš projekt, když jste ho přihlašovali do Pražského inovačního maratonu?

Jan Petýrek, tým Metacity: Projekt byl ve fázi konceptu, zpracovávali jsme první prototyp.

 

2)      Kde se váš projekt po 12 měsících podpory od mentorů #NakopniPrahu nachází teď?

Jan P.: Doladili jsme koncept a vytvořili funkční prototyp s několika moduly zaměřené na vizualizaci zástavby, dopravy, kombinování různých datových sad a upravování jejich vizuální podoby. Tyto moduly v současné době testujeme.

 

3)      V čem konkrétně vám spolupráce expertů pomohla, kam jste se s projektem díky tomu posunuli?

Jan P.: Ujasnili jsme si díky tomu priority, na co se zaměřit nejdříve jak vývojově, tak v oblasti businessu.  

 

4)      Proč stojí za to přihlásit se do Pražského inovačního maratonu a co byste vzkázali těm, kteří uvažují, že se zapojí do #NakopniPrahu?

Jan P.: Dostanete možnost bavit se s lidmi ve vedoucích pozicích různých organizací a nahlédnete do toho, jak to v Praze funguje a kde jsou příležitosti, které mohou zlepšit životy náš všech. Vzkázali bychom jim hlavně to, že vítězstvím teprve všechna práce začíná, ale stojí to za to.

 

5)      Kde vidíte svůj projekt za dva roky? Jak a v jaké konkrétní oblasti přispívá ke zlepšení života Pražanů a v metropoli?

Jan P.: Doufáme, že se projekt podaří stabilizovat a z Metacity se stane nepostradatelný nástroj v řízení města a v komunikaci s veřejností. Do budoucna bychom se rádi zaměřili na komerční partnery, kteří se také nepochybně podílí na životě v metropoli, ať už v oblasti budování nových čtvrtí, nebo v dopravě.