Pět otázek pro tým Collboard na téma soutěže #NAKOPNIPRAHU

14. 9. 2022
image-pet-otazek-pro-tym-collboard-na-tema-souteze-nakopniprahu

Na 3. místě se loni umístil tým Collboard s projektem Collboard.com, neboli virtuální tabule pro školy. Aplikace je určena pro online výuku, hybridní výuku, kdy je třída rozdělena na více částí, ať už ve škole nebo doma a také pro běžnou výuku s využitím interaktivní tabule nebo projektoru.

Collboard je jednoduchá virtuální tabule určená pro školy, do které lze z dostupné knihovny modulů velmi elegantně přidávat nové funkce. Půlroční spolupráce nám pomohla rozšířit Collboard o několik modulů, které jsou ideální pro výuku zeměpisu, vlastivědy, geografie. Nad těmito moduly jsme vytvořili sadu interaktivních materiálů, která obsahuje zeměpisné reálie z České republiky, Prahy, Evropy, Země. Pedagog má možnost přidávat mapové podklady a dále s nimi pracovat a přizpůsobovat je výuce,“ popisuje Pavol Hejný, spoluzakladatel a vývojář Collboardu.

 

1)      V jaké fázi byl váš projekt, když jste ho přihlašovali do Pražského inovačního maratonu?

Pavol Hejný, tým Collboard: Byli jsme rok po založení. Tabule vznikla jako velmi rychlá reakce na pandemii. Když jsme se přihlásili do Nakopni Prahu, hledali jsme, jak celkově dál po pandemii.

 

2)      Kde se váš projekt po 12 měsících podpory od mentorů #NakopniPrahu nachází teď?

Pavol H.: Stále se trochu hledáme. Jsme mnohem víc na cestě k tomu nebýt jen čistou technologií (kterou do svých produktů mezitím doplnili velcí hráči jako Microsoft a Google), ale být více integrovaní s lokálním obsahem.

 

3)      V čem konkrétně vám spolupráce expertů pomohla, kam jste se s projektem díky tomu posunuli?

Pavol H.: Dostali jsme se k lidem mimo školství. Dále jsme získali názor a pohled odjinud, pro nás velmi zajímavý feedback byl od Martina Vasqueze nebo Petra Mandíka.

 

4)      Proč stojí za to přihlásit se do Pražského inovačního maratonu a co byste vzkázali těm, kteří uvažují, že se zapojí do #NakopniPrahu?

Pavol H.: Dostanete hodně zajímavých kontaktů a pohledů. Každý projekt je důležité konfrontovat z mnoha stran, aby se rozvíjel. A rozhodně se to vyplatí minimálně zkusit. 

 

5)      Kde vidíte svůj projekt za dva roky? Jak a v jaké konkrétní oblasti přispívá ke zlepšení života Pražanů a v metropoli?

Pavol H.: Být primární volbou pro učitele, kteří chtějí použít interaktivní tabuli ve výuce ať už online, smíšeně nebo ve třídě.