Letos naposledy se sešla Pracovní skupina Smart Prague

8. 12. 2022
image-letos-naposledy-se-sesla-pracovni-skupina-smart-prague

Setkání Pracovní skupiny Smart Prague se uskutečnilo ve středu 7. prosince 2022 v prostorách letenské kavárny Café Lajka. A to za účasti týmů OICT Smart Prague a datové platformy Golemio a zástupců z řad pražských městských společností a Magistrátu hl. města Prahy, aby si během networkingu vyměnili zkušenosti, které během letošního roku získali, a vzájemně se informovali.

Zástupci týmu OICT Smart Prague představili novinky v projektech Smart Prague, ohlásili zahájení příprav na další ročník inovačního maratonu, soutěže Nakopni Prahu a samozřejmě rok 2022 zhodnotili. Dále v rámci mezinárodních projektů prezentovali aktuální výzvy (např. Horizon Europe v roce 2023), do kterých by se městské společnosti mohly v příštím roce zapojit. Tým datové platformy OICT Golemio seznámil pracovní skupinu s novým Lokálním katalogem otevřených dat. Zástupci městských organizací a magistrátu, kteří se projektům s prvky Smart City dlouhodobě věnují, poskytli přehled o aktuálních tématech z jejich oblastí.

Všem členům Pracovní skupiny Smart Prague děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit na nadcházející setkání, která se uskuteční v roce 2023.