Golemio a Smart Prague byly součástí letošního Hacker Campu

7. 9. 2023
image-golemio-a-smart-prague-byly-soucasti-letosniho-hacker-campu-1

Na tři stovky lidí z české tech scény se na přelomu měsíce potkaly na Hacker Campu. Mezi nimi nechyběli ani zástupci oddělení Smart Prague a datové platformy Golemio. Během tří dnů strávených v přírodě mezi brdskými lesy si s ostatními táborníky předali cenné zkušenosti – a to nejen ze světa technologií.  

Každý z účastníků akce se zároveň podílel na programu. Do panelu, který byl věnovaný datům a jejich analýze, přispěl se svou přednáškou také vedoucí datové platformy Golemio Benedikt Kotmel. Na své předřečníky navázal informacemi o tom, jak se data využívají v hlavním městě a představil klíčové projekty oddělení Smart Prague. Na konci přednášky přišlo na řadu také klasické kolečko otázek a odpovědí. 

Jedním z témat, které na letošním Hacker Campu rezonovalo, byla umělá inteligence. Účastníci si předávali rady, jak s AI pracovat a v jakých oblastech může lidem výrazně ušetřit práci. Debata se ale vedla také o AI a etice. Dále nechyběly přednášky na téma sabbatical, mindfulness, marketing & komunikace, nebo jak najít startup nápad na další unicorn. Dny plné technologií, panelovek a sportu pak každý večer byly zakončeny skvělou hudbou.