Forum elektromobilita 2022 se stalo místem pro networking a představení novinek

17. 10. 2022
image-forum-elektromobilita-2022-se-stalo-mistem-pro-networking-a-predstaveni-novinek

Generální ředitel OICT Tomáš Barczi a zástupci týmu OICT Smart Prague navštívili v polovině října Forum elektromobilita 2022, aby se seznámili s prezentovanými novinkami a setkali se s odborníky, kteří se oblasti elektromobility dlouhodobě věnují a mají tak přehled o aktuálních trendech.

Rozvoj elektromobility je totiž výzvou, na kterou musí být Praha připravená, aby na svém území zajistila realizaci dobíjecí infrastruktury. A to v souladu s Generelem rozvoje dobíjecí infrastruktury v hlavním městě Praze do roku 2030, který tým OICT Smart Prague připravil. Ten ve své práci pokračuje dále, aktuálně se soustředí na přípravu jak provozního modelu, tak obslužného IT řešení pro vybudování a provoz dobíjecích stanic a související infrastruktury pro rezidenty.

Ambicí hl. m. Prahy je zajistit veřejné dobíjení rychle, efektivně a přívětivě pro uživatele. OICT tak byl pověřen přípravou celoměstské koncese dobíjení na území metropole a na základě výběrového řízení vybere koncesionáře, který v Praze zajistí realizaci dobíjecí infrastruktury.