E-shop PID Lítačky byl spuštěn s novou tváří

2. 8. 2022
image-e-shop-pid-litacky-byl-spusten-s-novou-tvari

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic nemění.

Nákup dlouhodobých kupónů nebo pořízení karty Lítačka prostřednictvím pidlitacka.cz je od srpna letošního roku snazší. Pražská městská společnost Operátor ICT (OICT), která e-shop stejně jako aplikaci PID Lítačka provozuje a rozvíjí, kladla v rámci redesignu důraz na přehlednost a uživatelskou přívětivost. Díky tomu je nový e-shop kompletním průvodcem a pomocníkem cestujícím, kteří jezdí jak v pražské hromadné dopravě, tak v příměstských linkách začleněných v rámci PID.

Naše společnost pracuje na trvalém zlepšování technických řešení tak, aby poskytovala uživatelům rostoucí komfort práce. Proto ve spolupráci s organizátory dopravy upravujeme i mobilní část e-shopu PID Lítačka. Služba je dostupná online, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu, a počet uživatelů stále roste. Mobilní prostředky jsou nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem, jak nakupovat jízdné kdykoliv, kdekoliv, a zároveň mít pod kontrolou osobní účet,“ říká místopředseda představenstva OICT Matej Šandor.

Nový e-shop reaguje na rostoucí zájem o mobilní přístup ke službám PID Lítačky. Změna uživatelského rozhraní rozšiřuje přístupnost a bezbariérovost řešení, tedy usnadnění orientace pro osoby se zdravotním postižením. Zkušenosti se systematickým přístupem k návrhu a realizaci mobilních řešení sdílíme i s ostatními zadavateli a dodavateli řešení pro město tak, aby vznikala řešení s jasnou pražskou identitou,“ upřesňuje ředitel úseku digitalizace, rozvoje aplikací a IT architektury OICT Jan Znamenáček.

Zjednodušenou podobu dostala i možnost správy podřízených a sdílených účtů. Uživatelé tak získají podrobný přehled o všech svých účtech na jednom místě, zejména o době platnosti dlouhodobých kupónů.

Nová verze webu byla spuštěná v pilotním provozu v předstihu několika měsíců a byla dostupná současně s dosavadním e-shopem. Kdokoliv si tedy mohl nový e-shop vyzkoušet a poskytnout cennou zpětnou vazbu před jeho plným spuštěním.