Aplikace Změňte.to opět umožní Pražanům poskytovat městu zpětnou vazbu

18. 7. 2019
image-aplikace-zmente-to-opet-umozni-prazanum-poskytovat-mestu-zpetnou-vazbu

Praha 19. 7. 2019 – Nová upravená verze pražské mobilní aplikace Změňte.to je opět v provozu a všem obyvatelům a obyvatelkám hlavního města poslouží jako jedinečný komunikační kanál směrem k pražské samosprávě a městským organizacím. Aplikace Změňte.to umožňuje jednoduchým způsobem nahlásit nedostatek v městském prostoru či předat zpětnou vazbu. Aktualizace mobilní aplikace byla vytvořena městskou společností Operátor ICT, a.s. v úzké spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

 

Mobilní aplikace Změňte.to je dalším krokem k otevírání města a k využívání dat pocházejících ze zpětné vazby od občanů pro lepší správu Prahy. Obnovená verze byla vytvořena městskou společností Operátor ICT, která převzala kompletní vývoj aplikace i proces vyhodnocování a správy podnětů tak, aby napravila ty největší nedostatky z předchozí verze a zajistila další rozvoj aplikace.

„Naším cílem je být moderní metropolí, a proto je obzvláště důležité, aby občané mohli jednoduše poskytovat zpětnou vazbu na kvalitu služeb, které město poskytuje. Tímto krokem tak zase o něco více otevíráme radnici veřejnosti,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.  

Podněty směrem k hlavnímu městu mohou Pražané prostřednictvím webové stránky nebo mobilní aplikace Změňte.to lokalizovat přímo na mapě, připojit fotku a s krátkým komentářem během chvíle odeslat. Zároveň aplikace poskytuje funkci integrační platformy, kde se shromažďují podněty vztahující se k různým oblastem fungování města. „Nová verze aplikace přináší dvě hlavní novinky: tou první je úprava uživatelského rozhraní posouvající aplikaci směrem k větší přehlednosti a intuitivnosti zadávání podnětů ke zlepšení. Druhou významnou novinkou je přidání funkce „Hodnocení úřadu“, která poskytuje každému občanovi možnost podat zpětnou vazbu na fungování úřadů spadajících pod Magistrát hlavního města Prahy,“ dodává k aktualizaci mobilní aplikace Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má na starosti testování a implementaci chytrých technologií a řešení v hlavním městě.

Již v současné době se plánuje další rozšíření mobilní aplikace Změňte.to, a to především zkrácení doby vyřizování jednotlivých podnětů a následné začlenění aplikace Změňte.to do aplikace Moje Praha. Cílem je rovněž poskytnout mobilní aplikaci jednotlivým městským částem tak, aby i pro ně mohla sloužit jako jednotný zdroj zpětné vazby od obyvatel. 

 

Mobilní aplikaci je možné stáhnou zdarma pro operační systém Android a iOS na: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mforce.zmenteto&hl=cs

https://apps.apple.com/cz/app/zmente-to/id1210177921?l=cs